Штефан Фюле: права людини стають ще важливішими для Європейської політики сусідства

6 квітня Європейський Комісар у справах розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле виступив на 37-му конгресі Міжнародної федерації прав людини, що відбувся у Єревані.

За словами Комісара, принципи прав людини та верховенства права стають дедалі важливішими елементами зовнішньої політики ЄС, зокрема для реалізації Європейської політики сусідства та програми Східного партнерства.

«По-перше, шанування прав людини, демократичних цінностей та верховенства права є та залишиться ключовим елементом стабільності усередині ЄС та у наших сусідів», — говорить Фюле.

Европейский союз и права человека

Европейский союз и права человека


За його словами, протягом останніх 20 років відносини ЄС із його сусідами поступово вийшли за межі суто економічної взаємодії. Від 1995 року положення про права людини увійшли до всіх міжнародних угод, що їх Європейська Спільнота уклала з країнами з-поза меж ЄС.

Завдяки Лісабонському договору цей акцент став ще сильнішим. Відповідно до тексту цього документу, дії ЄС на міжнародній сцені «мають скеровуватися принципами, які надихали створення самого Союзу і яким він намагається сприяти в усьому світі: принципами демократії, верховенства права, універсальності та неподільності прав людини та засадничих свобод», — наголошує Фюле.

По-друге, дотримання країнами-партнерами прав людини, демократичних цінностей та верховенства права дедалі більше визначає рівень їхніх відносин із ЄС, — зазначає Комісар. «Наближення до ЄС залежить від реалізації внутрішніх реформ, зокрема в ділянці прав людини та верховенства права», — твердить він.

Центральне місце цих принципів аж ніяк не спричинена лише тим, що «ЄС, Рада Європи чи ОБСЄ підкреслюють їхню важливість». Дотримання цих принципів – інтерес самих країн-партнерів, адже стабільність та добробут країн можна досягти тільки «реалізуючи повний потенціал їхніх громадян».

По-третє, твердить Комісар, ЄС продовжує в найрізноманітніший спосіб підтримувати захист прав людини та демократичний розвиток у країнах-сусідах ЄС. Фюле нагадав, що для цих цілей у ЄС працює спеціальний Європейський інструмент демократії та прав людини (EIDHR), чий щорічний бюджет складає понад 100 мільйонів євро.

Filed in: В Украине и в мире Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

You might like:

Конкурс для студентов-журналистов и профессиональных журналистов на лучший материал о евроинтеграции Конкурс для студентов-журналистов и профессиональных журналистов на лучший материал о евроинтеграции
Больше всего украинцев дискриминируют при приеме на работе по возрасту и полу Больше всего украинцев дискриминируют при приеме на работе по возрасту и полу
Всеукраинская онлайн-викторина на тему Европы и ЕС Всеукраинская онлайн-викторина на тему Европы и ЕС
Отработка после института: основания и опасности отказа Отработка после института: основания и опасности отказа