Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/barbarri/park.in.ua/www/wp-content/themes/oldschool/functions.php on line 737
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/barbarri/park.in.ua/www/wp-content/themes/oldschool/functions.php on line 738
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/barbarri/park.in.ua/www/wp-content/themes/oldschool/functions.php on line 710
30 років Конвенції ООН про права жінок.
30-а річниця Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) надає можливість замислитися над ситуацією з дотриманням прав жінок в усьому світі. Попри те, що людство досягло поступу на шляху сприяння ґендерній рівності, в усіх суспільствах досі поширені прояви дискримінації за ґендерною ознакою. Ґендерна рівність є одним із напрямів тісної співпраці між Європейським Союзом та міжнародними і реґіональними організаціями. Зокрема, спільно з країнами-партнерами Європейський Союз здійснює кроки для боротьби проти дискримінаційного законодавства. За допомогою своїх фінансових інструментів ЄС підтримує зусилля громадських організацій – адвокаційну діяльність, моніторинг ситуації із дотриманням прав жінок та підтримку, що надається жертвам дискримінації.
У зв’язку з 30-ю річницею Конвенції Віце-президент Європейської Комісії та Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Кетрін Ештон зазначила: «Цю конвенцію ратифікували майже всі країни світу. У багатьох із них вона спонукала до перегляду конституційних чи інших національних законодавчих норм, завдяки чому ці норми нині дотримуються принципу ґендерної рівності. Втім, попереду ще залишається багато роботи. Найбільше непокоїть те, що в деяких державах, які ратифікували Конвенцію, законодавство залишається дискримінаційним щодо жінок – приміром у питаннях прав наслідування, передання громадянства за жіночою лінією чи права власності. ЄС продовжуватиме спільно працювати з партнерськими країнами та організаціями щодо цих важливих проблем».
Контекст
Конвенцію ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) було ухвалено Генеральною Асамблеєю ООН 30 років тому (18 грудня 1979 року). 2009 року ми також святкуємо десяту річницю Факультативного протоколу до цієї Конвенції. На сьогоднішній день Конвенцію ратифікували 186 країн, 98 із яких здійснили ратифікацію Факультативного протоколу.
Інформація про виконання Конвенції CEDAW, яку приміром надає Комітет ООН у справах ліквідації дискримінації щодо жінок, є основою щирого та конструктивного діалогу ЄС із країнами-партнерами. Нещодавнім прикладом дискусій на міністерському рівні про посилення ролі жінок у суспільстві стала конференція, зорганізована у Маракеші 11-12 листопада. Подію було проведено в рамках програми «Союз для Середземномор’я». 25 вересня цього року Європейський Союз, Африканський Союз та Організація Об’єднаних Націй організували в Нью-Йорку робочий сніданок високого рівня, присвячений зусиллям реґіональних організацій щодо виконання Резолюції 1325 (2000) Ради Безпеки ООН про права жінок, мир та безпеку. Ці дискусії відбулися в рамках підготовки до ухвалення двох нових резолюцій Ради Безпеки ООН про права жінок, мир та безпеку (резолюції 1888 та 1889). Вони є істотним внеском до посилення міжнародної відповідальності у боротьбі проти сексуального насильства над жінками.
Проведення систематичних дискусій між ЄС та країнами-партнерами є ключовим результатом «Настанов ЄС з боротьби проти насильства над жінками і дівчатами, а також проти усіх форм дискримінації щодо них». У рамках виконання цих настанов ЄС підтримує низку ініціатив громадських організацій щодо моніторингу виконання Конвенції CEDAW та інформування громадськості про цей документ. Підтримка, зокрема, здійснюється у рамках «Європейського інструменту з питань демократії та прав людини». Крім того, за допомогою тематичної програми «Інвестуючи в людей», Європейська Комісія нещодавно оголосила конкурс щодо посилення спроможностей недержавних інституцій, які працюють над дотриманням прав жінок та ґендерною рівністю у країнах Середземномор’я. Кінцевим терміном подання пропозицій у рамках конкурсу є 8 лютого 2010 року.
Фото с сайта http://www.chasipodii.net