Розрив у зарплатнях між чоловіками і жінками у Євросоюзі перевищує 16%

Гендерна рівність

Гендерна рівність

Як повідомляє сайт europa.eu у 2010 році середній розрив у заробітних платнях між чоловіками і жінками у ЄС складав 16,2%, це означає, що жінки роблять 59 днів на рік безоплатно.

Такі дані дослідження Єврокомісії, опубліковані у переддень цьогорічного Європейського дня рівної зарплатні (28 лютого).
Згідно із дослідженням, жінкам, аби зрівнятися з чоловіками по зарплатні, потрібно пропрацювати на 59 днів більше. Через це дата, обрана для святкування Європейського дня рівної зарплатні, припала на 28 лютого – що символізує 59 днів, які минули після святкування Нового року.

За словами Вівіан Рединґ (Єврокомісара з юстиції, засадничих прав і громадянства), попри те, що останніми роками розрив у зарплатні між чоловіками і жінками скоротився, він однаково достатньо відчутний. «Зменшення розриву пов’язано радше зі зменшенням заробітків чоловіків, а не зі збільшенням зарплатні серед жінок», – пояснила Рединґ.
Серед країн‐членів, найменший гендерний дисбаланс у зарплатнях демонструє Словенія – він складає 0,9%; найбільший зафіксовано в Естонії (27,7%).

Нагадаємо, що Європейський день рівної зарплатні відзначають вже втретє. Вперше і вдруге його святкували відповідно 5 березня 2011 року та 2 березня 2012 року.
Повне дослідження

В Украине и в мире (все материалы)

Filed in: В Украине и в мире Tags: , , , , ,

You might like:

Всеукраинская онлайн-викторина на тему Европы и ЕС Всеукраинская онлайн-викторина на тему Европы и ЕС
8 Марта – Международный женский день 8 Марта – Международный женский день
Договорные матчи по футболу были раскрыты Европолом Договорные матчи по футболу были раскрыты Европолом
Програма Східного партнерства «Культура» запрошує діячів культури на цикл семінарів Програма Східного партнерства «Культура» запрошує діячів культури на цикл семінарів